Social trading czyli handel społecznościowy – co to jest?

Social trading czyli handel społecznościowy – co to jest?

Sukces na rynku finansowym zazwyczaj związany jest obszerną wiedzą na temat handlu, a także dobrą strategią oraz niemałym doświadczeniem inwestorów. Każdy z nich może podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi, dołączając do społeczności internetowej. W ten sposób gromadzona jest ogromna, zbiorowa wiedza, dzięki której użytkownicy podejmują lepsze i bardziej świadome decyzje zakupowe, a także rozwijają swoje umiejętności. Ogól działań z tym związanych określa się jako Social Trading, czyli handel społecznościowy.

Jak zapoznać się z handlem społecznościowym?

Aby zaangażować się w Social Trading, wykorzystać można specjalistyczny serwis społecznościowy. na którym publikowane są wyniki transakcji dokonywanych przez inwestorów z całego świata. Handel społecznościowy możliwy jest dzięki opcji kopiowania poszczególnych działań inwestycyjnych na własny rachunek, który prowadzony jest u brokera walutowego. Można również skorzystać z modułu social trading na jego własnej platformie walutowej, jeżeli broker taki posiada.

Korzyści dla nowicjuszy

Dzielenie się wiedzą dotyczącą przeszłych, bieżących oraz dopiero planowanych inwestycji sprawia, że handel społecznościowy bezpośrednio wpływa na współpracę między traderami. Naśladowanie innych, sukcesywnie zrealizowanych transakcji wiąże się z dużo mniejszym ryzykiem, niż oparcie działań wyłącznie na pustych danych finansowych. Dzięki temu użytkownicy mogą dokonywać korzystniejszych wyborów oraz uczą się samodzielnego budowania własnej strategii.

Idea social trading

Inwestycje społecznościowe znacznie rozszerzają spektrum możliwości transakcyjnych oraz zwiększają ogólną szansę na odniesienie zysku. Mimo, że Social Trading nie daje początkującym użytkownikom stuprocentowej gwarancji sukcesu, przy świadomej selekcji sygnałów, a także umiejętnym kopiowaniu poszczególnych transakcji, możliwe jest nie tylko wyćwiczenie praktycznych umiejętności, ale również uzyskanie wielu porad i informacji na temat inwestowania.

Korzyści dla doświadczonych inwestorów

Social Trading  opłacalny jest także dla platformy, która go oferuje, ponieważ zysk brokera zwiększa się dzięki wyższym obrotom finansowym. Zyskują na tym również najbardziej aktywni, doświadczeni traderzy, którym udaje się osiągać najlepsze wyniki i którzy udostępniają najbardziej trafne sygnały. Ich działania są bardzo szybko powielane przez innych, dzięki czemu otrzymują nie tylko dodatkowy zysk i większe prowizje od brokera, ale mają również możliwość ciągłego budowania i wzmacniania swojego prestiżu.

Platformy internetowe do handlu społecznościowego

Informacje uzyskiwane w sieci społecznościowej pozwalają użytkownikom podejmować decyzje oparte na kopiowaniu konkretnych transakcji, które często dokonywane są w bardzo wielu formach i walutach. Realizowane są one np. na rynku Forex, a także najpopularniejszych indeksach i surowcach. Handel społecznościowy odbywa się jednak przede wszystkim na osobnych platformach internetowych, takich jak eToro, ZuluTrade czy Zecco Trading.

 

finansowe centrum

3 thoughts on “Social trading czyli handel społecznościowy – co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *