Porównywarka kredytów gotówkowych

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

 

Porównywarka kredytów gotówkowych

Każdy kto mierzy się z problemem jakim jest pozyskanie kredytu, dobrze wie jak trudny jest to wybór. Na rynku znajduje się wiele ofert – swoją ofertę ma każdy bank ale także inne instytucje finansowe. Dodatkowo wszyscy, którzy kredyty gotówkowe oferują konstruują swoją ofertę w taki sposób by nie była ona bardzo łatwa do porównania z konkurencją. Często w przypadku kredytów banki oferują nam dodatkowe produkty, które związane są z dodatkowymi kosztami, które musimy co miesiąc ponosić (na przykład opłaty za prowadzenia konta czy za używanie karty debetowej do konta osobistego).  Z drugiej zaś strony skorzystanie z dodatkowych produktów wymaganych przez bank w niektórych ofertach, powoduje, że marża banku spada a przez to ostatecznie mimo dodatkowych opłat koszt kredytu jest niższy. Trzeba więc dużo kalkulacji i orientacji w produktach finansowych by znaleźć naprawdę najkorzystniejszą ofertę na rynku. Szukanie tego typu ofert wymagałoby jednak zapoznania się ze stroną i ofertą każdego z kilkudziesięciu banków na polskim rynku co z oczywistych względów jest niepraktyczne zabrałoby wiele czasu – na szczęście z pomocą przychodzą nam tutaj porównywarki kredytów gotówkowych.

W jaki sposób działają porównywarki kredytów gotówkowych?

Porównanie kredytów gotówkowych przy ilości ofert, które są na polskim rynku a także mnogości, różnych parametrów, które należałoby wziąć pod uwagę byłoby koszmarem dla przeciętnego użytkownika bez zaawansowanej wiedzy ekonomicznej a przede wszystkim bez dużej ilości wolnego czasu by z tymi wszystkimi ofertami się zapoznać. Porównywarki kredytów gotówkowych przychodzą nam tutaj z pomocą. Za pomocą automatyzowanych mechanizmów sprawdzają na stronach banków jakie bank ma w tej chwili pożyczki w swojej ofercie i kumulują ofertę z różnych banków na jednej stronie. Powoduje to, że oferta wielu banków przedstawiona jest użytkownikowi w jasnej, przejrzystej formie na jednej stronie internetowej. Szczególną zaletą porównywarek jest również to, że pokazują te same parametry dla kredytów od różnych dostawców, dzięki czemu w takiej formie bardzo łatwo jest je porównywać. Dodatkowo w przeciwieństwie do zwykłych artykułów, które prezentują rankingi kredytów – w przypadku takich porównywarek dane są zawsze aktualne. Są one automatycznie aktualizowane – w momencie gdy wyszukujemy naszą ofertę o parametry “odpytywane” są mechanizmy po stronie banków – które “udzielają” informacji na podstawie bieżących danych.

Czy warto korzystać z porównywarek kredytów gotówkowych?

Bez wątpienia porównywanie kredytów gotówkowych bez pomocy porównywarek byłoby znacznie trudniejsze. Przede wszystkim wymaga poświęcenia wiele czasu aby przejrzeć oferty dostawców na różnych stronach (różnych banków). Poza tym często znajdziemy parametry pożyczek, które będą ze sobą ciężkie do porównania. W przypadku porównywarek dostajemy jasny przekaz – w przypadku podanych przez nas parametrów (kwocie kredytu, czasie spłaty i określonych zarobkach) możemy otrzymać konkretne warunki. Dostajemy prostą tabelę z ofertami różnych banków, dzięki czemu łatwo wiemy jak je porównywać.

Jak korzystać z porównywarki finansowe-centrum.pl

Porównywarka kredytów gotówkowych na stronie finansowe-centrum.pl wymaga podania na początek podstawowych parametrów, naszego kredytu. Powinniśmy podać kwotę kredytu, którą chcemy otrzymać a także okres kredytowania. Kwota kredytu w przypadku kredytów gotówkowych może wynosić od 1000 do 150 tysięcy złotych. Możemy podać także okres kredytowania minimalny wynosi 1 rok, natomiast maksymalnie może to być 10 lat. Po wypełnieniu odpowiednich pól wejściowych, możemy już kliknąć na przycisk pokaż oferty, by zapoznać się z tym co mogą zaoferować nam instytucje finansowe jeśli chodzi o warunki kredytów gotówkowych. Do wszystkich kredytów mamy podane więc jego popularność – czyli jak często z danej oferty korzystają nasi użytkownicy. Bardzo istotnymi parametrami są także oprocentowanie kredytu, prowizja za jego udzielenie. Najlepszym parametrem do porównywania całkowitego kosztu kredytu jest RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – parametr ten najlepiej obrazuje jakie faktycznie jest oprocentowanie naszego kredytu z uwzględnieniem wszystkich kosztów dodatkowych. Na stronie zobaczyć można także wysokość raty dla każdego kredytu – to także kwota, która powinna w dosyć przystępny sposób pokazywać ile faktycznie będzie kosztować nas dany kredyt. Poza podstawowymi parametrami podajemy także ogólne, najważniejsze informacje dotyczące danej oferty. Są to na przykład kwoty kredytu jakie możemy zabrać korzystając z danej oferty, jak długo będą trwały formalności czy jaki może być maksymalny okres kredytowania.

Pamiętajmy jednak, że przedstawiona oferta jest tylko pewnego rodzaju symulacją. Aby otrzymać rzeczywistą propozycję należy kliknąć zamów – wtedy zostaniemy przekierowani już na stronę banku. Bank biorąc pod uwagę szereg dodatkowych czynników jak na przykład:

  • historię kredytową
  • nasze zarobki i wydatki (dochód dyspozycyjny)
  • ilość osób, które są na naszym utrzymaniu
  • inne zobowiązania kredytowe

będzie w stanie określić naszą zdolność kredytową i na tej podstawie przygotować już dla nas prawdziwą ofertę kredytową. W przypadku gdy nasza zdolność kredytowa oraz wiarygodność są bardzo wysokie – możliwe jest nawet, że przedstawiona nam ostatecznie oferta będzie korzystniejsza niż ta, którą znajdziecie Państwo na stronie finansowe-centrum.pl. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że skorzystanie z porównywarki kredytów hipotecznych finansowe-centrum.pl, nie wiążę się z żadnymi dodatkowymi opłatami – wszystkie opłaty będą identyczne jak w przypadku skorzystania z kredytu gotówkowego bezpośrednio za pośrednictwem strony Banku udzielającego pożyczki.

Warto również zwrócić uwagę, że na stronie finansowe-centrum.pl poza porównywarką kredytów gotówkowych, znajdziemy także szereg innych porównywarek, które umożliwią nam znalezienie produktów bankowych, które najlepiej będą odpowiadały naszym potrzebom. Strona finansowe-centrum.pl to jednak nie tylko zestaw porównywarek kredytów i produktów bankowych różnego rodzaju; to także strona, na której znajduje się baza wiedzy na temat kredytów. Znajdziemy tu wiele artykułów, które pomogą nam zrozumieć proces kredytowy, czy wybrać odpowiedni dla nas produkt bankowy tak by nie przepłacić a jednocześnie by być w pełni zadowolonym z podjętej decyzji kredytowej.

Porównywarki kredytów gotówkowych – podsumowanie

Podsumowując porównywarki kredytów hipotecznych to bardzo pożyteczne narzędzie, które pozwala nam na zaoszczędzenie bardzo wiele czasu przy wyszukiwaniu kredytów. Korzystając z porównywarki mamy także pewność, że nie pominiemy żadnej istotnej oferty kredytowej – dzięki czemu nie będziemy przepłacać gdy weźmiemy nasz kredyt. Korzystanie z porównywarki dostępnej na stronie finansowe-centrum.pl nie tylko niesie więc dla użytkowników wiele korzyści ale co również bardzo ważne nie generuje żadnych dodatkowych kosztów dla kredytobiorców.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]