W których bankach założysz konto dla dziecka?

W których bankach założysz konto dla dziecka?

Konto bankowe dla dziecka jest bardzo dobrym posunięciem ze strony rodziców, gdyż na korzyści mogą liczyć obie strony. Już od najmłodszych lat warto uczyć pociechę zarządzania własnymi finansami, co umożliwia założenie własnego konta bankowego. Wychodząc najmłodszym klientom na przeciw, coraz więcej banków posiada oferty przeznaczone dla nawet dla dzieci poniżej trzynastego roku życia. Czy rzeczywiście warto rozważyć tą opcję? W których bankach można założyć konto dla dziecka?

Jakie zalety płyną z posiadania konta młodzieżowego?

Posiadanie przez dziecka własnego konta w banku sprawia, że uczy się ono odpowiedzialności oraz mądrego zarządzania swoimi finansami. Dzięki możliwości zlecania przelewów, dzieci mogą samodzielnie płacić za zakupy na akacjach internetowych oraz w sklepach online. W razie braku środków na telefonie mogą błyskawicznie je zasilić odpowiednią kwotą i to bez wychodzenia z domu.

Posiadanie karty płatniczej jest znacznie bezpieczniejsze, niż noszenie ze sobą sporej gotówki w portfelu, gdyż zostaje zredukowane do minimum ryzyko zgubienia pieniędzy. W razie zgubienia czy kradzieży karty, wystarczy zablokować ją, a więc środki dostępne na koncie zostają nietknięte przez złodzieja.

Posiadanie rachunku młodzieżowego pozwala zdobyć praktyczną i niezbędną wiedzę na temat finansów, oszczędzania oraz prawidłowego korzystania z dostępnych na rynku usług oraz produktów bankowych. Posiadając konto bankowe, dziecko ma swobodny dostęp do pieniędzy, dzięki bankomatom, aplikacjom mobilnym oraz bankowości internetowej. Ponadto może liczyć także na dodatkowe korzyści w postaci najróżniejszych promocji, rabatów i specjalnych ofert.

Na co zwrócić uwagę, wybierając konto bankowe dla dziecka?

Pierwsze konto bankowe dla dziecka powinno być pozbawione opłat związanych z jego prowadzeniem i korzystaniem z karty oraz zlecaniem przelewów przez Internet. Warto zwrócić uwagę także na to, z ilu bankomatów dziecko będzie mogło wypłacać pieniądze bez prowizji. Niektóre oferty kont młodzieżowych są powiązane z koniecznością posiadania konta w danym banku również przez rodzica. Oferta powinna być zrozumiała, a tabela opłat przejrzysta. To samo dotyczy serwisu internetowego banku.

Konto dla dzieci w mBank-u

mBank przygotował dla najmłodszych klientów ofertę konta o nazwie eKonto m, które można otworzyć przez Internet już od trzynastego roku życia. Osoby mające mniej niż dwadzieścia lat mogą liczyć na bezpłatne prowadzenie konta oraz brak opłat za korzystanie z karty debetowej. Brak opłat dotyczy także wypłat ze wszystkich bankomatów na terenie kraju. Posiadanie eKonta m wiąże się z możliwością czerpania licznych korzyści, a w tym z rabatów podczas płatności kartą w wybranych sklepach, zniżek w szkołach językowych, aplikacji mobilnej oraz z BLIKA.

Bank BZ WBK

Bank BZ WBK proponuje najmłodszym konto<20, które przeznaczone jest dla osób poniżej dwudziestego roku życia. Prowadzenie konta oraz korzystanie z karty pozbawione jest opłat. Można liczyć na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, a także na stosunkowo wysokie oprocentowanie. Konto to mogą założyć osoby pełnoletnie lub młodsze pod warunkiem, że dadzą się one do oddziału banku z rodzicem.

Bank PKO BP

Bank PKO BP proponuje młodzieży Pierwsze konto, którego prowadzenie nic nie kosztuje, a dodatkowo dziecko ma bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów na całym świecie. Wpłaty i wypłaty również są zwolnione z opłat. Jeśli każdego miesiąca zostaną wykonane co najmniej dwie płatności kartą płatniczą, to dziecko zwolnione jest także z comiesięcznej opłaty w wysokości 3,9 zł. Dostępne są także kody-zdrapki, dzięki którym można zatwierdzić przelew, ale są one płatne. Dlatego też warto już przy otwieraniu konta, zaznaczyć autoryzację SMS-em czy też tokenem, który generowany jest w aplikacji mobilnej. Dzięki temu można uniknąć opłąt za autoryzację.

Można przyjrzeć się też ofertom:

  • Konto Click w Toyota Banku,
  • T-Mobile Konto Freemium c
  • konto HAIZ w Alior Banku.

finansowe centrum

One thought on “W których bankach założysz konto dla dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *